Jūs klausiate, mes patariame

1 2

Per pastaruosius kelerius metus Lean metodus Lietuvoje bandė diegti nemažai įmonių. Šiame komentare analizuojamos priežastys, kuomet investicija į Lean neatsipirko.

Pateiksiu, mano nuomone, penketą svarbiausių, kodėl Lean organizacijose „neprigyja“.

Apie Lean vadybos metodą (angl. Lean management) pastaruoju metu sklando daug kalbų ir mitų, ypač apie diegimą Lietuvoje.

Siekiant juos išsklaidyti, parengiau straipsnį apie tai, kas yra šis metodas. 

Darbinės instrukcijos, jų nauda ir galbūt žala daroma įmonei - tokia mūsų šios laidos tema, o kad neatrodytume sausais biurokratais, bandančiais verslą įsprausti į taisyklių, nuorodų ir instrukcijų rėmus, kalbėsime ir apie tai, ar darbinės instrukcijos gali būti visai nebiurokratinis procesas, ar jos gali būti naudingos verslui ir apie tai...

2014 m. balandžio 3 d. Kaune, įvyko LRQA Lietuva organizuojama konferencija "Vadybos sistemos - tendencijos, pokyčiai, naujienos". Idėjų sektorius konsultantas D.Urbanavičius konferencijoje skaitė pranešimą tema "Priemonės vadybos sistemų gerinimui: LEAN ir Kt.". 

Šiandien kokybės valdymą keičia vertės valdymas. Kodėl? Todėl, kad kokybiškai dirbti neužtenka. Neužtenka daryti viską be klaidų. Neužtenka dirbti 6 Sigma lygyje. Kiek gaminių, kurie pagaminti be priekaištų gamintojams yra neparduodami, t.y., neranda savo kliento?

„Pigią mėsą šunys ėda“ byloja liaudies patarlė, bet ar ji pasiteisina gerinant verslą, apie tai dar reiktų pasvarstyti. Kai kurie verslininkai sako, kad verslo tobulinimas, produkcijos gerinimas ir gražinimas gali ir visai nieko nekainuoti. Patyrę verslo rykliai tikina, kad su minimaliomis sąnaudomis tikrai galima pasiekti maksimalių rezultatų. Ar tikrai taip yra, ar jie teisūs?

Organizacijoje pradėjus diegti naujus veiklos metodus, darbuotojų reakcija dažnai būna dviprasmiška. “Mes dirbame gerai! Mums nereikalingos jokios permainos ir jokie pasikeitimai” – apie kolektyvo atmetimo reakciją bandant įdiegti naujoves mokykloje kalbėjo projektų vadovė Vilma Grigonienė.

5S metodika, dažnai pristatoma kaip “darbo vietos susitvarkymo” metodas, lygiai taip pat sėkmingai pritaikoma elektroninės darbo erdvės sutvarkymui.

1 2