Lean metodai

 

Lean metodaiTrumpas metodų  aprašymas
7 iššvaistymai
Dėl neefektyvios veiklos darbuotojai iššvaisto begalę organizacijos laiko ir materialiųjų resursų. Šis metodas padės Jums atpažinti iššvaistymus kasdienėje organizacijos veikloje ir pasiūlys metodą jų pašalinimui.
Hošin Kanri Paprastas ir vizualiai patrauklus būdas kaip sekti strategijos įgyvendinimą. Šio metodo pagalba subalansuojamos strateginės galimybės ir norai, o projektų vykdymo progresas - akivaizdus.
Vertės srauto optimizavimas Vidutiniškai vertės kūrimas organizacijoje sudaro tik 5-7 % visos įmonės veiklos – tai bendras pasaulinis rodiklis. Nuo vertės kūrimo priklauso klientų pasitenkinimas ir finansiniai rezultatai, todėl vertės kūrimo dalį reikia didinti. Mes žinome, kaip tai atlikti ir esame pasiruošę Jus išmokyti labai galingo įrankio organizacijos valdymui efektyvinti.
Džidoka Toyotos gamybos sistema laikosi ant dviejų “banginių” – Džidokos ir Just in Time (Heidžanka + Kanban). Džidoka yra japoniška kokybės užtikrinimo sistema, įtraukianti procesų ir operacijų standartizavimą (SOP), signalizavimą apie neatitiktis (Andon) bei klaidų eliminavimą (Poka Jokė). Tai keletą technikų apjungianti metodika produkcijos kokybei užtikrinti.
Darbo standartizavimas Vertę kuriantis darbas, jei tik jis nėra kūrybinis, turi standartinę atlikimo tvarką. Standartizuotą darbą žymiai lengviau valdyti ir efektyvinti. Tam, kad darbuotojai geriau jį suprastų, ruošiamos akivaizdžios darbo instrukcijos naudojamos darbo vietose, o ne dulkančios kabinetų stalčiuose.
5S ir vizualinis valdymas Skaičiuojama, kad vidutiniškai 15% darbo laiko praleidžiame ko nors ieškodami. Nuomojame didelius sandėlius, nors įsivedus efektyvią tvarką, būtų galima sutilpti kur kas mažesniame. Mes nekalbame apie "dulkių nuvalymą", pasinaudodami 5S sistema pagelbėsime jums sukurti organizuotą tvarką, kuri leis eliminuoti beprasmius iššvaistymus susijusius su darbo aplinka.
Tiekimo sistema - Kanban Produktų gamybos finansinė išraiška stūmimo (angl. pull) principu esminiai skiriasi nuo traukimo (ang. push). Traukimo principu veikianti sistema leidžia optimizuoti gamybinių operacijų sekas bei gamybai reikalingų medžiagų tiekimą reikiamais kiekiais ir laiku. 
Heidžanka Kiekvienos gamybinės įmonės svajonė dirbti stabiliomis sąlygomis. Šią svajonę galima iš dalies įgyvendinti pasitelkiant išlygintos gamybos ir ciklinio planavimo gamybos sistemą.
Įrengimo perderinimas per vienženklį minučių skaičių Ar Jūs sutiktumėt mokėti už tai, kad kažkas 90 minučių užsiims įrengimo perreguliavimu, kad galėtų gaminti Jūsų užsakymą? Įrengimo perderinimo technika padeda žymiai sutrumpinti laiką tos veiklos, kuri yra visiškai nereikalinga klientui.
Bendras įrengimų efektyvumas Tai pasaulinė įrengimų efektyvumo skaičiavimo technika leidžianti kelti įrengimų naudojimo efektyvumą. Ji labai naudinga toms kompanijoms, kur darbas yra daugiau gamyba nei paslauga.
Visuotinė įrengimų priežiūra Kiekvienas vairuotojas žino, kad prieš sugendant automobilis duoda savus ženklus, jog yra kažkas ne taip. Atsitiktinių įrangos gedimų yra kur kas mažiau nei prognozuojamų. Ši metodika leidžia pakelti įrangos preinamumą (laiką, kuomet galima įrengimu naudotis) ir sumažinti išlaidas avariniam remontui.
Kaizen Teian Kiekvienas žmogus organizacijoje turi minčių kaip patobulinti savo darbą, tačiau tik maža dalis tokių pasiūlymų yra realizuojama. Norite panaudoti visą darbuotojų intelektualinį potencialą organizacijos tobulinimui? Kaizen Teian kaip tik jums!
Gamybos darbuotojų parengimas / TWI Turite žymius sezoninius svyravimus gamybos apkrovime? Žiemą reikia tik išgyventi, o vasarą pats darbymetis ir dar priimate naujų sezoninių darbuotojų? Šis metodas yra skirtas greitam naujų darbuotojų apmokymui ir įtraukimui į vertę kuriančias veiklas.
Žaliasis Lean / Lean & Green  Jūsų klientai vis labiau rūpinasi aplinka, rūpinkitės ir jūs. Norite įrodyti, kad jūsų įmonė “žalia”, mes padėsime ne tik suskaičiuoti esamą energijos šaltinių sunaudojimą, bet ir pagelbėsime jį pagrįstai sumažinti. Šios iniciatyvos dėka ne tik sutaupysite lėšų, bet ir galėsite tai parduoti klientams. 
Lean 6 Sigma 6 sigma ilgą laiką buvo matematikų žinioje, tačiau Motorolos kompanijai pradėjus jį naudoti praktinėje veikloje, matematiniai skaičiavimai susijungė su Lean ir šiandien yra daugelio racionalių sprendimų būtinoji dalis. DMAIC projektų valdymo metodika leidžia sudėtingas problemas paversti pagrįstais ir sėkmingais sprendimais.